شرینک و لیبل شرینک

دستگاه لیبل شیرینک (shrink Lable) :

دستگاهی است برای چسباندن لیبل ها و برچسب ها توسط باد گرم به بدنه انواع ظروف استوانه ای ،چهار گوش و یا شکلهای هندسی خاص از جنس پلی اتیلن ،پت،شیشه ای و فلزی می باشد ودر صنایع غذایی ،صنعتی ،شیمیایی ،بهداشتی ،آرایشی و دارویی کاربرد دارد.

 

 

 

قطعات اصلی دستگاه شرینک پک چیست؟

برای مثال برای بسته بندی های پرتیراژ و به اصطلاح تعداد بالا، دستگاه شیرینگ پک بایستی دارای کانوایر یا همان نقاله و یا حداقل میزکار جداگانه برای بالاتر بردن سرعت بسته بندی باشد. المنت های گرم کننده کابین نیز جزو قطعات اصلی در دستگاه به حساب می آیند.

نکته دیگر در خصوص دستگاه شیرینگ پک امکان تنظیم حرارت و همچنین تنظیم مدت زمان است. دینام دستگاه بایستی کیفیت لازم برای کارکرد پیوسته در شیفت های کاری را داشته باشد. همچنین برد الکترونیکی دستگاه بایستی امکان تنظیمات دقیق پارامترهای حرارت و زمان را دارا باشد.

طرز کار دستگاه شرینک پک چگونه است؟

طرز کار در مدلهای مختلف متفاوت است. به طور معمول بسته در بین دو رول شیرینگ قرار میگیرد و توسط دوخت دستی یا برش پنوماتیک به مقدار مورد نیاز برای پک کردن بریده میشود. سپس به طور دستی و یا به صورت اتوماتیک، بسته و رول همراه در کابین اصلی دستگاه شرینگ قرار میگیرد. پس از اعمال حرارت، بسته به صورت شیرینگ پک شده از دستگاه خارج میگردد.

 

فیلم اموزشی

انواع شرینک:

۱٫شرینک نیمه تومات

۲٫شرینک شوتر دار

 

شرینک اتومات

 

 

دستگاه شرینک کابینی :

دستگاه شیرینگ کابینی ساده ترین نوع دستگاه شیرینگ نیمه اتوماتیک است. در دستگاه شیرینگ کابینی تاقه‌ی رول در سمت راست بسته شده و عملیات رول گذاری، هدایت به کابین حرارتی و برداشتن بسته از درون دستگاه توسط اپراتور صورت میگیرد.

دستگاه شیرینگ پک کابینی قابلیت تنظیم حرارت کابین و همچنین مدت زمان بسته بندی را داراست. معمولا یک فرایند پک در دستگاه شیرینگ پک کابینی بین ۸ تا ۱۰ ثانیه طول میکشد.